:: Stawanie się Sobą ::

:: W Tańcu Świateł i Cieni ::

30. lipca – 7. sierpnia 2005

Niedamirów (Karkonosze)

Warsztaty rozwojowo-edukacyjne

Nie pragnąłem przecież nic więcej, niż żyć tym, co samo chciało ze mnie się wydobyć.
Czemuż było to tak bardzo trudne?
Hermann Hesse – Demian

Wydaje się, że stopniowo i nie bez cierpienia jednostka odkrywa, co się znajduje pod maską pokazywaną światu, a nawet pod tą, którą zwodzi samą siebie. Człowiek doświadcza żywo i głęboko różnych elementów siebie, które do tej pory były przed nim ukryte. W ten sposób coraz bardziej staje się sobą – nie fasadą konformizmu, nie cynicznym zaprzeczeniem wszystkich uczuć, nie maską intelektualnego racjonalizmu, lecz żyjącym, oddychającym, czującym i zmiennym procesem – po prostu sobą.
Carl Rogers

Zapraszamy na wakacje w miejsce wyciszenia i mocy, do Domu Trzech Kultur „Parada”. Niedamirów to malownicze widoki Karkonoszy, pensjonat o niepowtarzalnym klimacie, artystycznym wystroju, wykonany z ekologicznych materiałów i bardzo smaczna wegetariańska kuchnia.


Wyjazd ten adresujemy do wszystkich osób, zainteresowanych samopoznaniem i samorozwojem, poszerzaniem świadomości, jak również tych, które chcą lepiej funkcjonować i radzić sobie w życiu, poprawić swoje relacje z innymi osobami, czy odnaleźć swoją legendę i pójść jej śladem.

W czasie tych warsztatów zachęcamy do poszukiwań odpowiedzi na pytanie „kim jestem”. Jaka jest moja życiowa legenda i czy podążam jej śladem? Na ile jestem sobą – taka/taki, jak chcę być a na ile dostosowuję się do oczekiwań ludzi wokół mnie, zatracając siebie? Czy znam własne potrzeby i pragnienia i czy potrafię o nie skutecznie zadbać?

Ze szczególną uwagą będziemy poszukiwać tych momentów w naszym życiu, kiedy uwierzyliśmy, że inni mają rację, inni wiedzą lepiej a nasze zdanie i poglądy nie liczą się, nie mają znaczenia.

Przyjrzymy się maskom i fasadom, za którymi skrywamy nasze zapomniane „ja”. Spróbujemy stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i akceptacji, w której każdy będzie mógł odkryć siebie.

Celem warsztatów jest odzyskanie poczucia własnej wartości i wagi własnych pragnień, marzeń, snów i wyborów. Nauczymy się jak słuchać siebie – własnych emocji, uczuć, ciała i życiowych doświadczeń. Mamy nadzieję przywrócić wiarę w wewnętrzną prawdę, która umożliwia realizowanie siebie w pełni, z odwagą i mocą.

Podczas warsztatów zajmiemy się następującymi aspektami:

 • Pakty z „diabłem” – powrót do tych momentów, kiedy „sprzedaliśmy własną duszę”, odrzucając wiarę w siebie, własne pragnienia i własną legendę.
 • Maski – fasada za którą skrywamy nasze prawdziwe „ja”.
 • Światło i Cień – aspekty „ja”, które lubimy oraz te, których nie akceptujemy, nie znamy, wypieramy.
 • Emocje – posłańcy nieświadomości – sztuka zauważania, rozpoznawania, obserwowania i komunikowania własnych emocji.
 • Uczucia – ukryte źródło – jak dotrzeć do uczuć znajdujących się pod emocjami.
 • Ciało – poznanie i doświadczanie własnego ciała oraz poszukiwanie zawartej w nim mądrości.
 • Świat – tło społeczno-kulturowe – jak świat wpływa na nas i tworzy nasze uwarunkowania.
 • Relacje – jak nasze uwarunkowania wpływają na relacje. Jakie relacje możemy tworzyć, stając się sobą.

METODY I TECHNIKI:

Podczas warsztatów będziemy stosować metody Integracji Psychosomatycznej, a w szczególności:

 • Medytacje – praktyki wyciszania umysłu, nawiązania kontaktu z ciałem, emocjami i uczuciami. Prowadzą do zwiększenia samoświadomości oraz uzyskania wglądu w nieświadomość. Zatrzymanie się w pozycji Świadka – obserwatora własnych myśli, uczuć i ciała, zadanie pytanie „kim jestem” stanowi fundament samopoznania.

 • Rebirthing –
  jest techniką oddechową polegającą na głębokim oddychaniu połączonym, skierowaniu uwagi na odczucia w ciele i integrowaniu informacji w nich zawartych. Podczas oddychania zostaje uwolniona duża ilość energii, która uaktywnia wyparte ze świadomości aspekty siebie. Kontakt z nimi zostaje nawiązany poprzez symptomy z ciała, wizje czy doznania słuchowe, które stanowią kanały łączące to co uświadomione z tym co nieświadome. Oddychanie często sprzyja integracji emocji związanych z trudnymi sytuacjami życiowymi. Następuje ona poprzez otwarcie się na uczucia powstałe w związku z danym doświadczeniem, ich obiektywnej obserwacji oraz przyzwoleniu na zaistnienie w życiu wypartych treści. Cały proces umożliwia pełniejsze poznanie siebie, odkrycie własnych ograniczeń i ich przekraczanie.

 • Procesy oraz odgrywanie ról – procesy i zabawy pomocne w określeniu odczuwanych emocji i uczuć oraz wykształceniu nowych sposobów reagowania na nie. Prowadzą do uaktywnienia treści, które są w danym momencie ważne do zintegrowania.
  Mają one na celu zwiększenie świadomości naszych zachowań i reakcji oraz odzyskanie dostępu do zablokowanej siły.

Kontakt do prowadzących:

Filip Fronczak

+48-601-882075

Filip@integra.xtr.pl

Ewa Holt

+48-609-318009

Ewa@integra.xtr.pl

Cena wyjazdu
 • 1000 PLN – dla osób, które dokonają przedpłaty do 4. lipca
 • 1200 PLN – dla osób, które dokonają przedpłaty po 4. lipca

Cena wyjazdu obejmuje zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie, wykłady oraz praktyki.

Prosimy o dokonywanie rezerwacji oraz przedpłaty w wysokości 300 PLN (szczegóły po wypełnieniu formularza).

Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje o warsztatach znajdują się na stronie http://integra.xtr.pl/wyjazdy/Niedamirow20050730/index.htm.

Informacje na temat Domu Trzech Kultur „Parada” są dostępne na stronie www.parada.xtr.pl.

Wpisy o podobnej tematyce...

 • 26 kwietnia 2004 Wakacje Integralne Wakacje Integralne 31. lipca - 14. sierpnia 2004 - Niedamirów Warsztaty rozwojowo-edukacyjne Zapraszamy Cię w magiczną podróż po niezbadanych obszarach Twojego Ja. Podróż bez granic, po drogach i bezdrożach świadomości. Wyruszymy w nią wspólnie, aby odkryć, […]
 • 8 maja 2003 Wakacje i Medytacje – Niedamirów, lato 2003 Wakacje & Medytacje Integracja psychosomatyczna 23. lipca - 1. sierpnia 2003 - Niedamirów Każde zjawisko na ziemi jest parabolą, a każda parabola otwartą bramą, przez którą dusza, jeśli jest gotowa, potrafi wniknąć do wnętrza świata, gdzie ty i ja, dzień i noc są jednością. Na […]
 • 20 sierpnia 2005 Niedamirów 2005 – sierpień – Związki Miłości
 • 11 sierpnia 2005 Niedamirów 2005 – sierpień – Stawanie się Sobą
 • 13 maja 2005 :: Miłość :: Bliskość :: Intymność :: :: Miłość :: Bliskość :: Intymność :: rozwojowo-edukacyjne wakacyjne warsztaty pracy z relacjami 13. - 21. sierpnia 2005 Niedamirów (Karkonosze) Warsztaty "Miłość - Bliskość - Intymność" adresujemy do osób pragnących odkryć na nowo swoje szczęście, swoje miejsce w bliskiej relacji, […]

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.