I-Do

One, who does follow the way of Buddha, is a buddhist.
One, who does follow the way of Samurays, is a warrior.
The One, who does follow the way of oneself, is the One…

I do…

Ten, kto podąża drogą Buddy, jest buddystą.
Ten, kto podąża drogą Samurajów, jest wojownikiem.
Ten, kto podąża swoją drogą, jest sobą.

I do…

  1. Mam prawo kochać i być kochanym.
  2. Mam prawo do wloności i szczęścia.
  3. Moje poczucie wartości i bezpieczeństwa odnajduję w sobie. Nie jest ono zależne od innych osób, ich działań, słów czy opinii na mój temat.
  4. Pozwalam sobie komunikować moje potrzeby. Mogę mówić o moich potrzebach, pragnieniach i marzeniach, nie oczekując, że będą one spełniane przez innych.
  5. Pozwalam sobie być asertywnym. Pozwalam sobie mówić „nie” i nie być uległym. Robię to spokojnie i z szacunkiem dla innych, czując się bezpiecznie.
  6. Pozwalam sobie czuć zazdrość o innych i być z tym uczuciem. Jeśli jestem zazdrosny, to nie oczekuję od innych zmiany. Kiedy jestem zazdrosny, to znaczy, że nie czuję się bezpiecznie. Staram się przyjrzeć temu i uwolnić się od zazdrości samemu. Staram się uświadomić sobie moje potrzeby.
  7. Mam prawo do wszelkich uczuć i emocji. Staram się wyrażać je tak, aby nie ranić innych.
  8. Pozwalam sobie mówić, że czuję się raniony. Mam prawo komunikować swoje uczucia, odczucia i emocje i nie oczekuję zmiany od innych.
  9. Szanuję siebie i innych. Jeśli jestem zły, staram się stworzyć bezpieczną i komfortową atmosferę dla innych. Pamiętam o tym, że kiedy się złoszczę, tak naprawdę złoszczę się na siebie. Traktuję moją złość jak lustro i staram się dostrzec w nim siebie.
  10. Pozwalam sobie być szczerym wobec siebie i innych. Mam prawo do szczerości, nawet jeśli inni się źle czują, słysząc prawdę.
  11. Stwarzam bezpieczną przestrzeń, w której inni mogą być sobą – mogą być szczerzy i prawdziwi wobec mnie. Szanuję innych i ich prawo do bycia sobą. Kocham innych, niezależnie od tego jacy są. Pozwalam w ten sposób, aby ludzie, którzy są dla mnie kimś bliskim, czuli się na tyle bezpiecznie, aby móc mi mówić o wszystkich ważnych dla nich rzeczach. Chcę w relacjach z innymi bliskości i otwarcia.
  12. Pozwalam sobie na odrobinę prywatności. Daję sobie prawo, aby w moim życiu mogło być coś, czym nie chcę się z dzielić nawet z najbliższymi. Być może nie czuję się jeszcze na tyle bezpiecznie albo chcę to zachować tylko dla siebie. Czasem chcę też pobyć sam. Szanuję to. To nie znaczy, że nie kocham innych, nie ufam im czy też ich nie szanuję.

Wpisy o podobnej tematyce...

  • 21 października 2009 Ken Wilber – Spektrum świadomości Pierwsza książka Kena Wilbera niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie psychologii transpersonalnej, zapoczątkowała rewolucję w psychologii transpersonalnej. W tym dogłębnym i wyjątkowym studium świadomości Wilber jako pierwszy przedstawia uporządkowaną propozycję integracji wielkich […]
  • 7 listopada 2009 Did You Used To Be R.D. Laing? Film dokumentalny o dorobku dr. Ronalda Laing'a. Laing jest znany jako twórca teorii przyczyn zaburzeń umysłowych. Jego teoria schizogenicznych rodziców wyłączyła go z nurtu psychiatrii w jego czasach. Często był łączony z myślą ruchu antypsychiatrycznego, chociaż sam sprzeciwiał się […]
  • 13 maja 2005 :: Miłość :: Bliskość :: Intymność :: :: Miłość :: Bliskość :: Intymność :: rozwojowo-edukacyjne wakacyjne warsztaty pracy z relacjami 13. - 21. sierpnia 2005 Niedamirów (Karkonosze) Warsztaty "Miłość - Bliskość - Intymność" adresujemy do osób pragnących odkryć na nowo swoje szczęście, swoje miejsce w bliskiej relacji, […]
  • 11 maja 2005 Niedamirów 2005 – maj – Inspiracje Szamańskie
  • 21 października 2009 Hermann Hesse – Wilk Stepowy Najsławniejsza powieść Hermanna Hessego wyrasta z atmosfery lat dwudziestych, z kryzysu wartości, jaki dotknął Europę między dwiema wojnami, a także z ówczesnej fascynacji psychoanalizą i jazzem. Do dziś jednak "Wilk stepowy" nie stracił na aktualności; czytelniczy renesans tej książki […]
 

Dodaj komentarz

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.