I-Do

One, who does follow the way of Buddha, is a buddhist.
One, who does follow the way of Samurays, is a warrior.
The One, who does follow the way of oneself, is the One…

I do…

Ten, kto podąża drogą Buddy, jest buddystą.
Ten, kto podąża drogą Samurajów, jest wojownikiem.
Ten, kto podąża swoją drogą, jest sobą.

I do…

  1. Mam prawo kochać i być kochanym.
  2. Mam prawo do wloności i szczęścia.
  3. Moje poczucie wartości i bezpieczeństwa odnajduję w sobie. Nie jest ono zależne od innych osób, ich działań, słów czy opinii na mój temat.
  4. Pozwalam sobie komunikować moje potrzeby. Mogę mówić o moich potrzebach, pragnieniach i marzeniach, nie oczekując, że będą one spełniane przez innych.
  5. Pozwalam sobie być asertywnym. Pozwalam sobie mówić „nie” i nie być uległym. Robię to spokojnie i z szacunkiem dla innych, czując się bezpiecznie.
  6. Pozwalam sobie czuć zazdrość o innych i być z tym uczuciem. Jeśli jestem zazdrosny, to nie oczekuję od innych zmiany. Kiedy jestem zazdrosny, to znaczy, że nie czuję się bezpiecznie. Staram się przyjrzeć temu i uwolnić się od zazdrości samemu. Staram się uświadomić sobie moje potrzeby.
  7. Mam prawo do wszelkich uczuć i emocji. Staram się wyrażać je tak, aby nie ranić innych.
  8. Pozwalam sobie mówić, że czuję się raniony. Mam prawo komunikować swoje uczucia, odczucia i emocje i nie oczekuję zmiany od innych.
  9. Szanuję siebie i innych. Jeśli jestem zły, staram się stworzyć bezpieczną i komfortową atmosferę dla innych. Pamiętam o tym, że kiedy się złoszczę, tak naprawdę złoszczę się na siebie. Traktuję moją złość jak lustro i staram się dostrzec w nim siebie.
  10. Pozwalam sobie być szczerym wobec siebie i innych. Mam prawo do szczerości, nawet jeśli inni się źle czują, słysząc prawdę.
  11. Stwarzam bezpieczną przestrzeń, w której inni mogą być sobą – mogą być szczerzy i prawdziwi wobec mnie. Szanuję innych i ich prawo do bycia sobą. Kocham innych, niezależnie od tego jacy są. Pozwalam w ten sposób, aby ludzie, którzy są dla mnie kimś bliskim, czuli się na tyle bezpiecznie, aby móc mi mówić o wszystkich ważnych dla nich rzeczach. Chcę w relacjach z innymi bliskości i otwarcia.
  12. Pozwalam sobie na odrobinę prywatności. Daję sobie prawo, aby w moim życiu mogło być coś, czym nie chcę się z dzielić nawet z najbliższymi. Być może nie czuję się jeszcze na tyle bezpiecznie albo chcę to zachować tylko dla siebie. Czasem chcę też pobyć sam. Szanuję to. To nie znaczy, że nie kocham innych, nie ufam im czy też ich nie szanuję.

Wpisy o podobnej tematyce...

  • 8 kwietnia 2005 All the Lonely People… Ból towarzyszy narodzinom i śmierci, nie tylko ciała, także każdego aspektu człowieka, w chwili kiedy umiera to co nieprawdziwe, a ujawnia się to co gotowe jest by się narodzić. Miłość Chcę miłości, chcę kogoś, kto będzie mnie kochał i kto da mi bezpieczeństwo. Kto będzie mój, kto […]
  • 3 października 2004 Rebirthing – co się dzieje podczas sesji? SESJA REBIRTHINGU CO SIĘ DZIEJE? W czasie oddychania pogłębionego uaktywniają się blokady, możemy czuć napięcia mięśni i różne sygnały somatyczne. Kiedy pozwolimy sobie na wejście głębiej w ich przyczynę, pogłębimy nasz wgląd w istotę danego sygnału, widzimy całe spektrum sytuacji i […]
  • 3 października 2009 John Lennon – Love
  • 13 września 2009 Nowa strona Integry Witajcie, Dziś uruchomiliśmy Integrę w nowej odsłonie. Nastąpiło parę zmian widocznych i wiele niewidocznych 🙂 Obecnie czeka nas jeszcze wiele pracy nad nową stroną - szatą graficzną i zawartością. Mamy nadzieję, że nasz nowy serwis przypadnie Wam do gustu. Pozdrawiamy, Ewa Holt i […]
  • 21 października 2009 Ronald David Laing – Polityka Doświadczenia Rajski Ptak Wszyscy jesteśmy mordercami i prostytutkami - bez względu na to, do jakiej kultury, społeczeństwa, klasy czy narodu przynależymy, bez względu na to, za jak normalnych, moralnych lub dojrzałych się uważamy. Jesteśmy istotami otumanionymi i oszalałymi, obcymi wobec własnych prawdziwych […]
 

Dodaj komentarz

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.