emocje destrukcyjneZapraszamy na warsztaty

EMOCJE DESTRUKCYJNE

poznanie ich źródła
i sposobów okiełznania

6.-7. listopada 2004 – Warszawa

Emocje, które mają niszczący wpływ na nas samych i na otoczenie, określamy destrukcyjnymi. Zaburzają one percepcję rzeczywistości, zniekształcają odbiór sytuacji, w których się znajdujemy oraz osób z którymi wchodzimy w kontakt. Pod ich wpływem stawiamy „diagnozę”, oceniamy i stwarzamy w umyśle obraz, który jest tylko i wyłącznie naszą własną wyimaginowana wizją i nie ma nic wspólnego z realnością. Kiedy pozostajemy w objęciach destrukcyjnych emocji, nie widzimy prawdziwych osób i prawdziwych zdarzeń. Nie jesteśmy w stanie reagować adekwatnie do sytuacji, takiej jaka jest, reagujemy pod wpływem uwarunkowań i projekcji. Trudna jest wówczas komunikacja i nic twórczego nie może się zdarzyć.

W emocjach reakcje fizyczne są zaburzone, funkcjonujemy w dużym stresie, co nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Emocje destrukcyjne ograniczają naszą wolność wewnętrzną, zamykają nasze umysły i serca.

Uwolnienie się spod ich wpływu nie polega na usunięciu czegoś z umysłu, tylko na sprostowaniu błędu, rozwianiu oparów niewiedzy.

CEL WARSZTATÓW:

 • Poznanie natury emocji oraz mechanizmów ich powstawania. Do czego nam są potrzebne, czy są naszym dziedzictwem i czy właściwie je wykorzystujemy.

 • Określenie emocji, które przysparzają innym wiele cierpień, a nas unieszczęśliwiają.

 • Przyjrzenie się sytuacjom, które wyzwalają emocje destrukcyjne w moim życiu. Uświadomienie sobie ładunku emocjonalnego mającego źródło w dzieciństwie i trudnych doświadczeniach życiowych.

 • Nauczenie się działań zmierzających do zaostrzenia uwagi i związanych z nią umiejętności umysłowych. Technik wyciszania umysłu, abyśmy byli bardziej uważni i świadomi momentów w których zaczynają się wyłaniać i nie pozwolić im na zrobienie spustoszenia w naszym umyśle.

 • Zaznajomienie się z nowymi sposobami postępowania z pojawiającymi się myślami.

 • Poznanie innych niż dotychczas sposobów reagowania kiedy jesteśmy pod wpływem emocji i technik ich neutralizowania.

 • Wejście w kontakt z tłumionymi, aczkolwiek aktywnymi emocjami, których nie jesteśmy świadomi. Rozpoczęcie procesu uwalniania się spod ich wpływu.

METODY I TECHNIKI:

 • Medytacje – techniki uspokajania i wyciszania, rozwinięcie świadomości tego co się dzieje w umyśle, ciele, tego co się w danej chwili odczuwa.

 • Techniki wizualizacyjne

 • Rebirthing

 • Procesy poznawcze mające na celu uzyskanie wewnętrznego wglądu i zwiększenie świadomości naszych zachowań i reakcji.

 • Odgrywanie ról – procesy i zabawy pomocne w określeniu odczuwanych emocji i wykształceniu nowych sposobów reagowania na nie.

Zajęcia prowadzą: Filip Fronczak, Ewa Holt.

Miejsce: Klub Integracji Psychosomatycznej,
ul. Wiśniowa (Górny Mokotów).

Cena warsztatów: 200 PLN

Ilość miejsc ograniczona.

kontakt:

Wpisy o podobnej tematyce...

 • 13 maja 2007 Moda & Styl Instytut Integracji Psychosomatycznej ma przyjemność zaprosić na warsztat "Przez Modę i Styl w stronę większej Świadomości". Proponujemy przygodę z modą i stylem, która pomoże w odkrywaniu głębszych warstw własnego Ja w lekkiej i twórczej atmosferze. Czego możemy dowiedzieć się o […]
 • 6 maja 2007 Regulation of Emotions – is it possible? There are several theories about the mechanism of emotions arising or in other words, how we perceive certain responses of our body as emotion. Older theories like James-Lange or Canon-Bard theory emphasize the role of physiological arousal in the process of emotions arising.  Modern […]
 • 12 października 2006 Warsztaty Integracji Psychosomatycznej Kiedy? Gdzie? Za ile? PONIEDZIAŁKI godz. 18.30-21.00 ul. Grottgera 5 m.1, (Mokotów, przy Belwederskiej) Warszawa cena: 35 PLN Rozpoczęcie cyklu warsztatowego: 23. października 2006 Zapraszamy na cotygodniowe warsztaty integracji psychosomatycznej, czyli praktyk angażujących ciało […]
 • 5 października 2006 Medytacja dla zdrowia i ducha „Co zyskamy lecąc na księżyc jeśli nie jesteśmy w stanie przebyć przepaści która oddziela nas od nas samych? To jest najważniejsza ze wszystkich podróży odkrywczych i bez niej wszystkie inne są nie tylko niepotrzebne, ale katastroficzne”. Thomas Merton Łykamy kolejną tabletką […]
 • 21 lutego 2006 Szamańskie Inspiracje Warsztaty rozwojowo-edukacyjne Niedamirów 29.04.-3.05.2006 Szamańskie Inspiracje Warsztaty rozwojowo-edukacyjne Wyjazd ten adresujemy do wszystkich osób, zainteresowanych samopoznaniem i samorozwojem, poszerzaniem świadomości, jak również tych, które chcą lepiej funkcjonować i radzić sobie w życiu, poprawić […]
Tagged with:
 

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.