Ciało – Uzdrawiająca Świadomość

Instytut Integracji Psychosomatycznej ma przyjemność zaprosić na kolejny warsztat z cyklu Ciało – Duch – Integracja.

Warszawa, 10.-11. grudnia 2005

Sobota 10.00 – 18.00
Niedziela 10.00 – 16.00

Celem warsztatów Ciało – Uzdrawiająca Świadomość jest samopoznanie oraz rozwijanie umiejętności komunikacji oraz uzdrawiania poprzez pracę z ciałem i dotykiem.

Podczas warsztatów pracujemy z następującymi aspektami:

 • Moje ciało i sygnały które wysyła
 • Potrzeby mojego ciała
 • Moje myśli
 • Emocje w ciele
 • W poszukiwaniu Świadka
 • Uzdrawiający dotyk
 • Uzdrawiająca energia
 • Uzdrawiająca Świadomość

Moje ciało i sygnały które wysyła

Pierwszym i podstawowym celem warsztatów jest poznanie i zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem. Rozpoznanie i uświadomienie sobie różnorodnych symptomów, pojawiających się w ciele jest pierwszym krokiem na drodze do dostrzegania i wykorzystywania mądrości własnego ciała. Wejście w kontakt z mądrością ciała umożliwia poznanie siebie w pełni, rozwój i realizację swojego własnego Ja oraz twórczego potencjału.

Potrzeby mojego ciała

Rozwijanie komunikacji z własnym ciałem, umożliwia poznanie jego potrzeb oraz sposobów, które pozwalają na ich zaspokojenie.

Moje myśli

Praktyka medytacji pozwala stać się obserwatorem własnych myśli a dzięki temu umożliwia przyjrzenie się „z zewnątrz” naszej nieświadomości. Potok, z pozoru, chaotycznych myśli niesie w sobie niezwykle ważne informacje. Jednocześnie oddzielenie się od myśli i obserwowanie ich, umożliwia oczyszczenie i psychiczną regenerację umysłu.

Praca z ciałem wyzwala myśli ukryte gdzieś na dnie naszego umysłu – pojawiają się obrazy, wspomnienia, wracamy do sytuacji z przeszłości.

Emocje w ciele

Podobnie jak myśli, podczas pracy z ciałem, pojawiają się wyparte emocje – żal, smutek, gniew, złość. Ich świadome doświadczenie i przeżycie rzuca światło na nasze emocjonalne, nieświadome wnętrze – powoduje, że stajemy się bardziej pełni, bardziej świadomi.

W poszukiwaniu Świadka

Medytacja jest sposobem na uwolnienie się od utożsamienia się z ciałem, myślami czy emocjami, ze wspomnieniami i historią osobistą. W tym stanie doświadczamy pierwotnej pustki – Świadka, ponadczasowej Świadomości. To transcendentalne doświadczenia pozwala spojrzeć z innej perspektywy na życie i to, co w nim najważniejsze.

Uzdrawiający dotyk

Sam dotyk, pełen miłości i współczucia ma moc uzdrawiania. Dotyk uwalnia tłumione emocje i uspokaja, łagodzi stres i wprowadza w nasze ciało poczucie bezpieczeństwa. Jest to najbardziej pierwotna forma komunikowania miłości. Często brakuje nam fizycznego kontaktu z drugim człowiekiem. Podczas warsztatów doświadczamy niezwykłej, uzdrawiającej mocy dotyku.

Uzdrawiająca energia

Praca z ciałem nie ogranicza się do uzdrawiającej mocy dotyku. Jest to również praca z energią subtelną w ciele. Podczas warsztatów poznajemy zasady pracy z energią, ćwiczymy wizualizację, uczymy się wyczuwać energię. Poznajemy techniki oczyszczania ciała oraz zasilania go energią.

Uzdrawiająca Świadomość

Uzdrowiciel doświadcza poszerzenia świadomości, co z jednej strony umożliwia mu wykorzystanie otaczającego go oceanu energii, a jednocześnie – wejście w głęboki kontakt z osobą uzdrawianą. Wraz z płynącą energią, przekazywany jest uzdrawianemu stan poszerzonej świadomości i, w drugą stronę, uzdrawiający współodczuwa z uzdrawianym.

Podczas warsztatów największy nacisk jest położony na medytację i medytacyjne techniki poszerzania świadomości.

Cena warsztatu – 230 PLN.
Dla osób, które dokonają przedpłaty do 4. grudnia – 200 PLN.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza na stronie http://integra.xtr.pl/Warsztaty/CDI/CialoSwiadomosc.htm oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 100 PLN, na konto:

Ewa Holt
96 1030 0019 0109 8526 8467 0019

Wpisy o podobnej tematyce...

 • 20 sierpnia 2005 Niedamirów 2005 – sierpień – Związki Miłości
 • 11 sierpnia 2005 Niedamirów 2005 – sierpień – Stawanie się Sobą
 • 26 kwietnia 2004 Wakacje Integralne Wakacje Integralne 31. lipca - 14. sierpnia 2004 - Niedamirów Warsztaty rozwojowo-edukacyjne Zapraszamy Cię w magiczną podróż po niezbadanych obszarach Twojego Ja. Podróż bez granic, po drogach i bezdrożach świadomości. Wyruszymy w nią wspólnie, aby odkryć, […]
 • 8 maja 2003 Wakacje i Medytacje – Niedamirów, lato 2003 Wakacje & Medytacje Integracja psychosomatyczna 23. lipca - 1. sierpnia 2003 - Niedamirów Każde zjawisko na ziemi jest parabolą, a każda parabola otwartą bramą, przez którą dusza, jeśli jest gotowa, potrafi wniknąć do wnętrza świata, gdzie ty i ja, dzień i noc są jednością. Na […]
 • 21 lutego 2006 Szamańskie Inspiracje Warsztaty rozwojowo-edukacyjne Niedamirów 29.04.-3.05.2006 Szamańskie Inspiracje Warsztaty rozwojowo-edukacyjne Wyjazd ten adresujemy do wszystkich osób, zainteresowanych samopoznaniem i samorozwojem, poszerzaniem świadomości, jak również tych, które chcą lepiej funkcjonować i radzić sobie w życiu, poprawić […]

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.