Niedamirów


29.04.-3.05.2005


Droga Szamana
Warsztaty rozwojowo-edukacyjne

Wyjazd ten adresujemy do wszystkich osób, zainteresowanych samopoznaniem i samorozwojem, poszerzaniem świadomości, jak również tych, które chcą lepiej funkcjonować i radzić sobie w życiu, poprawić swoje relacje z innymi osobami, czy odnaleźć swoją legendę i pójść jej śladem. Warsztaty te odbywają się na granicy. Na granicy Polski i Czech, na granicy psychologii i szamanizmu, na granicy świadomości i nieświadomości, ciała i ducha, życia i śmierci, znanego i nieznanego, możliwego i niemożliwego… Każdy z nas stanie na własnych granicach i mamy nadzieję, że wiele z nich uda się nam poznać i przekroczyć.

Celem warsztatu jest wejście na drogę szamana – drogę, na której każda przeciwność, każda trudność i wyzwanie stają się (szansą poznania, rozumienia i doświadczenia tego co było nieświadome) sprzymierzeńcami. Jest to droga na której każde pytanie zawiera w sobie odpowiedź. Będziemy z niezwykłą dociekliwością odkrywać i badać sygnały pojawiające się w ciele, w snach i w otaczającym nas świecie. Będziemy śnili o nich, pytając o ich znaczenie i wiedzę, jakie w sobie kryją.

Stosując szamańskie techniki poznamy i będziemy mogli rozwijać nowe, inne od dotychczasowych, metody, które możemy wykorzystać w codziennym życiu – w relacjach z innymi ludźmi, w twórczej pracy czy w kontaktach ze światem.

Podczas wyjazdu będziemy starali stworzyć się atmosferę szacunku dla własnej indywidualności, wewnętrznej prawdy i mądrości każdego z nas. Atmosferę, w której „dawanie dobrych rad” postaramy się zastąpić empatycznym zrozumieniem, autentycznością i akceptacją.

Podczas warsztatów zajmiemy się następującymi aspektami:

Śmierć jako nauczycielka życia – duchowe doświadczenie śmierci, które pozwala uwolnić się od dotychczasowej identyfikacji z osobistą historią czy ograniczającymi uwarunkowaniami.

Sen – posłaniec nieświadomości. Spojrzymy na sny jako na część rzeczywistości. Spróbujemy odkryć ich znaczenie i mądrość. Odkrycie źródła mocy – wejście w kontakt ze swoim sprzymierzeńcem, skonfrontowanie się z energią, która może być destrukcyjna lub wspomagająca. Siłą, której okiełznanie prowadzi do uaktywnienia w nas mocy dotychczas nie wykorzystywanych.

Ciało – poznanie i doświadczanie własnego ciała oraz poszukiwanie zawartej w nim mądrości.

Oddech – Rebirthing – technika oddechowa, mająca na celu wejście w odmienne, szamańskie stany świadomości.

Świat jako nasze lustro. To, co postrzegamy w otaczającym nas świecie jest tylko pozornie oddzielone od nas. Uważne obserwowanie świata jest źródłem wiedzy o nas, naszej nieświadomości i toczących się w nas procesach.

Ceremonia budowania szałasu pary. Centralnym elementem warsztatu będzie ceremonia szałasu pary, która powoduje oczyszczenie fizyczne i psychiczne. Szamani wierzą, iż otwiera ona nas na duchowe energie i siły, z którymi wchodzimy w bliższy kontakt. Pocenie się i śpiewy są rodzajem ofiary dla Matki Ziemi. Podczas ceremonii nasze wewnętrzne energie powracają do stanu równowagi, przez co my sami doświadczamy harmonii. Stajemy się gotowi do wykonania ważnych kroków na naszej drodze.

Ceremonię Szałasu Pary poprowadzi Andreas Jackisch – Autor książki „Szałas Pary”
www.artmesa.de

Andreas Jackisch urodził się w Niemczech w 1954 r. Nauczyciel historii sztuki.
Od 40 lat zajmuje się tradycjami Indian. Od 1990 podróżuje po Ameryce, Kanadzie i Meksyku, ucząc się od indiańskich szamanów, poznając indiańskie praktyki, ceremonie, pieśni i obyczaje. W Górach Skalistych odbywał wielodniowe wędrówki w poszukiwaniu wizji (Visionquest).
Otrzymał oficjalną licencję na praktykowanie ceremonii szałasu pary od szamana Bruca Starlite.

Zobacz galerię zdjęć i opis domu w Niedamirowie…

Co zabrać ze sobą…

W celu wykorzystania podczas ceremonii szałasu pary, prosimy każdego uczestnika o zabranie ze sobą następujących rzeczy:

 • jednokolorowy kawałek materiału, długości około 1 m,
 • 40 g tytoniu,
 • ręcznik,

a jeśli ktoś ma taką możliwość, również:

 • jeden lub dwa stare koce,
 • bębny, grzechotki, piszczałki lub inne instrumenty,
 • jeden lub dwa okrągłe kamienie (~15 cm).
Cena wyjazdu
 • 450 PLN – dla osób, które dokonają przedpłaty do 21. marca
 • 500 PLN – dla osób, które dokonają przedpłaty po 21. marca

Cena wyjazdu obejmuje zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie, wykłady oraz praktyki.

Prosimy o pilne dokonywanie rezerwacji oraz przedpłaty w wysokości 150 PLN (szczegóły po wypełnieniu formularza).

Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty prowadzą:

 • Ewa Holt-Fronczak
 • Filip Fronczak
 • Andreas Jackisch

kontakt:

Wpisy o podobnej tematyce...

Comments are closed.

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.